Bio

George Dorn Screams 2010

~

George Dorn Screams

Dużo szczerości, spokoju i melancholii. Innym razem melodyjność zakłócona przez energię, wyrastającą z obrzeży post rock i slowcore. Mazzy Star spotyka Joy Division.

George Dorn Screams to już doświadczony zespół na polskiej scenie alternatywnej. Powstał w 2006 roku w Bydgoszczy i niedawno wrócił na scenę po kilkuletniej przerwie w działalności. Mają na koncie 3 albumy oraz jedną EP-kę. Pojawili się na kilku kompilacjach, m.in. na płycie promującej OFF Festival oraz autorskim „Programie Alternatywnym” Agnieszki Szydłowskiej z radiowej „Trójki” – obok takich wykonawców, jak Editors, Of Montreal czy Blonde Redhead. To właśnie prawdopodobnie dzięki „Trójce” i zagranym dwóm koncertom w studiu im. Agnieszki Osieckiej zespół osiągnął dużą popularność.

Ich debiutancki materiał, nagrywany pod czujnym okiem braci Kapsa (kiedyś Something Like Elvis, obecnie Contemporary Noise Sextet), zebrał masę pozytywnych opinii. Media postawiły go w gronie najciekawszych debiutów i śmiało wymieniano „Snow Lovers Are Dancing” wśród najlepszych krążków ostatnich lat w Polsce.

Produkcją drugiego albumu zajął się John Congleton – lider zespołu The Paper Chase, współpracujący dotychczas z takimi grupami, jak Modest Mouse, Explosions in the Sky, The Roots, Logh, czy The Appleseed Cast. Płyta „O’Malley’s Bar” zarejestrowana została w lipcu 2008 w Dallas. Jej premiera w Polsce miała miejsce w lutym 2009. Zespół podpisał wtedy kontrakt z niezależną wytwórnią Ampersand Records, która zresztą współpracuje z zespołem do dziś.

Rok później George Dorn Screams wydał EP-kę „The Large Glass”, która ponownie została ciepło przyjęta. Koncertów promocyjnych nie było jednak tak dużo, jak w przypadku poprzednich płyt, ponieważ zespół postanowił zrobić przerwę i skoncentrować się na komponowaniu materiału na swój trzeci album. Jego premiera miała miejsce w październiku 2011 roku. Jeszcze przed premierą pierwszy opublikowany utwór „Alpha Coma” został singlem tygodnia w radiowej „Trójce”.

Grupa George Dorn Screams to jeden z wielu muzycznych symboli miasta Bydgoszczy, dla której starają się robić jak najwięcej. Stąd pomysł zorganizowania w latach 2007-2008 Low Fi Festival, na którym zagrało blisko 40 alternatywnych zespołów (m.in. zagraniczne: Flunk, Mugison, Bang Gang, Worm Is Green, Rivulets).

Zagrali dotąd blisko 150 koncertów w kraju oraz zagranicą – w Niemczech, w Czechach, na Litwie. Supportowali kilka wyśmienitych grup – m.in. amerykański The Paper Chase, wystąpili dwukrotnie na festiwalu OFF w Mysłowicach. Sporo czasu pracowali nad pierwszym teledyskiem, do singla „69 Moles”, którego realizacji podjął się Marcin Sauter, absolwent prestiżowej Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Obecnie grupa gra trasę koncertową promującą ostatni album „Go Cry On Somebody Else’s Shoulder”. Koncertom towarzyszy premiera aż dwóch teledysków do drugiego singla – „Silence’s Gettin’ Bigger” oraz do eksperymentalnego, jak na dotychczasową twórczość grupy, „Water Under Bridges Rise”.

Download Album Info 2011

Download Press Info 2013

Download Press Info 2013 English Version

Reklamy

George Dorn Screams is definitely a band for late evenings. This music is full of sincerity, calm and melancholy. George Dorn Screams is also energy coming from between post rock and slowcore.


Please visit Myspace and Facebook profiles of George Dorn Screams!


Last album!
"Go Cry On Somebody Else's Shoulder"
EP
"The Large Glass"
2nd ALBUM
"O'Malley's Bar"
FIRST ALBUM
"Snow Lovers Are Dancing"


Maj 2018
Pon W Śr C Pt S N
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Reklamy

%d blogerów lubi to: